5. 11. 2023

SPILBERK pokračuje ve stavbách na Zemi, Špilas už je ve vesmíru.

Výstavba projektů rezidenčního bydlení Koliště a nájemního bydlení Urbanblok V24 postoupila do další fáze, když byl úspěšně dokončen tendr na generálního dodavatele staveb.

Díky silné a zavedené pozici fondu, odborným znalostem a zkušenému vyjednávání se podařilo dosáhnout velmi zajímavé ceny realizace, poměrně hluboko pod cenovou hladinu počátečních nabídek, což se v budoucnu projeví v celkové rentabilitě projektů.

Další pozitivní zprávou je, že se podařilo vyjednat a schválit financování těchto projektů u skupiny Raiffeisen v celkovém objemu 265 mil. Kč. Realizace se tak může bez problémů rozběhnout a věříme, že bude zdárně pokračovat do dalších fází.

Na závěr malá perlička. Planetka 401820, kterou objevili z jihočeské Observatoře Kleť Miloš Tichý a Zdeněk Moravec, byla Mezinárodní astronomickou unií pokřtěna jménem Špilas, což v brněnském hantecu neznamená nic jiného, než Spilberk. Rodina "Špilasů" tak expanduje už i do vesmírného prostoru. Našemu jmenovci přejeme hodně štěstí na jeho vytrvalé cestě vesmírem a my se alespoň zde na Zemi budeme snažit budovat byznys tak dlouhodobě stálý, jako je on.